تبلیغات
ریسمان محکم - تهران 1500 را جدی نگیرید!
تهران 1500 را جدی نگیرید!
نوشته شده توسط مهدیار در ساعت 05:21 ب.ظ

در ابتدا دو تا سوال مطرح میکنم . اول اینکه ازتون میخوام یک اثر تنها یک اثر در سینمای جهان درباره ی مهدی موعود (عج) معرفی کنید؟ میدونم که با کمی تامل جواب خواهید داد اثری نداریم . حالا ازتون میخوام یک اثر ضد اخر الزمانی و ضد مهدویت معرفی کنید ؟ میتونیم ده ها فیلم و داستان رو پشت سر هم ردیف کنیم . ما دلیل اینکه چرا باید درباره ی این موضوع کار کنیم رو نمی دونیم ولی اونها میدونن چرا باید بر ضدش کار کنن و به اعتقاداتشون از ته دل باور دارن و براش کار انجام میدن . حالا من یکی از دلایلی که باید برای ظهور کارهایی مثل فیلم و انیمیشن و داستان داشته باشیم رو بهتون میگم .

تا حالا اتفاق افتاده که از ته دل چیزی بخواین و بلاافاصله اجابت بشه ؟ مثلا چله ی تابستون دلتون بستنی بخواد و اولین کسی که وارد خونه میشه بستنی خریده باشه ؟ میدونید چرا این اتفاق میفته ؟ چون شما از ته ته دلتون خواستید و اگر کسی بستنی نیاره  شکایتی ندارید و مثلا به خدا گلایه نمیکنید که من الان بستنی خواستم تو برام نفرستادی . پس یکی از دلایل اینکه دعاهای اللهم عجل لولیک الفرج ما  که سالهاست از زبان میلیون ها نفر جاری میشه اجابت نمیشه اینه  که از ته دل نیست اینم مثل بقیه دعاها بعد از ماشین و خونه و سلامتی و پولداری و اشتی و صلح و صفا و بقیه چیزا یه دعاست که شده لق لقه ی زبانمون هنوز ما نرسیدیم به اونجایی که بگیم خیمه ی عمرمان عطش دارد یا ابالفضل اب را برسان و این از ته دل دعا نکردن هم دلایلی داره که یکیش نداشتنه تصویر و یا تصوری در ذهنمونه . شما برای چیزی که تا حالا ندیدین یا نمیدونین چه  چوریه دعا نمیکنید شما برای چیز هایی که در ذهنتون تصویری دارن یا حداقل یک بار در عالم واقعیت دیدین از ته دل دعا میکنید اما از دوران پس از ظهور ایا تصویری هست در ذهنتون ؟ ما شاید بهش فکر کنیم ولی وقتی یک کمی به واقعیت نزدیک میشه ازش میترسیم چون ماهیتش رو نمیدونیم و با روزمرگی ها ی خودمون احساس امنیت میکنیم و حاضر به بر هم زدن این عادت ها نیستیم پس به خاطره نداشتن تصور و در نتیجه ترسیدن از تغییرات از ته دل دعا نمیکنیم.

پس میخوایم تلاش کنیم برای اینکه بتونیم تصوری بوجود بیاریم برای مردم تا از ته دل دعا کنند و کار کنند تا شرایط رو اماده ی ظهور کنند این تلاش ما برای تصویر سازی ذهنی میتونه فیلم باشه یا انیمیشن یا داستان و یا خیلی چیزهای دیگه . خوب از فیلم که نمیشه انتظاری فعلن داشت چون مشکل اصلی سینمای ما در حال حاضر فیلمنامه و بعد نبود فیلمسازی که بخواد یا بتونه این نوع پروژه ها رو انجام بده اما الان اتفاق خیلی خوبی افتاده یعنی ما در زمینه ی انیمیشن قدم بزرگی رو برداشتیم چند وقت پیش داشتم به همین فکر میکردم که ایا ما با این ظرفیت سینما میتونیم یه فیلم فانتزی بسازیم که بتونه زیبایی جهان پس از ظهور رو به تصویر بکشه که فیلم تهران 1500 اکران شد  من خیلی خوشحال شدم و به اقای عظیمی تبریک میگم به خاطره تلاششون و از ایشون هم توقع نداریم که کار اولشون فیلمنامه ی خوبی هم داشته باشه چون  به قول حضرت اقا مگه ما به فیلم سازها چیزی دادیم که ازشون توقعی داشته باشیم این کار کار عوامل رسانه است و سایر اصحاب فرهنگ و حکمت و معرفت که محتوا در اختیارفیلم سازها  قرار بدن و لی انتظار این رو هم نداشتیم که مردم رو و تصویر ذهنی مردم رو از زمان ظهور دور تر کنند و تا سال 1500 هجری شمسی جهان رو خالی حضور(نه ظهور) حجت به مردم نشون بدن این عملکرد هنر و رسانه ما رو سالها به عقب بر خواهد گرداند بزرگی میگفت رسانه ی ما ده ها سال از زمانه دور است و اگر ظهور حاصل شود مردم در بهت و وحشت عظیمی فرو خواهند رفت . میدونید در سال 1500 برای شما چه چیزی رقم زده اند:

اخرین بشکه ی نفت به موزه داده میشود , 99 درصد مردم سهام دار بورس اند  ,تاکسی ها با کارت اعتباری کرایه میگیرند,  مشکل ترافیک همچنان موجود است حتی در هوا  , مردم به ماه تردد میکنند ,  قبر ها مجهز به سیستم حوری یاب هستند  ,عمر انسان ها تخمین زده میشود و با دستگاه بیش از 100 سال عمر میکنند البته اجازه عمر بیش از حد به کسی داده نمیشود ,  فرار مغز ها این بار از اروپا به ایران است , کارت سوخت ماشین ها هسته ای شده است ,  گشت ارشاد همچنان وجود دارد و تنها عامل بازدارنده برای ارتباط بین دختر ها و پسر هاست  ,ربات ها همه کاره اند و چون ربات اند هر چیزی که برای انسان مجاز نیست برای انها ازاد است , سگ روبات با گربه در صلح است و البته صدای اذان هنوز شنیده میشود. این تهران 1500 است با کم و زیاد و خوبی بدی ایا این دنیا برای شما کافیست ایا انتظارتان از اینده همین قدر است ؟ تهران 1500 میتوانست بهتر از این باشد خیلی خیلی بهتر . ما اگر این امید رو داشته باشیم فرج رو اگر نزدیک ببینیم جدی میگیریم در روایات امده اگر فرج رو نزدیک نبینی قساوت قلب پیدا میکنی .ب له اقا میاد ولی معلوم نیست کی میاد . این جمله ی کسانی است که فرج رو جدی نمیگیرند و تهران 1500 رو جدی تر میگیرن . از در و دیوار داره میباره که خدا شتاب داره برای فرج قصه ی فرج رو جدی بگیرید یه اقایی در راهه که با امدنش همه چیز رو به راه میشه این دعایی که میکنید خدا همه ی مریض ها رو شفا بده فکر میکنید تا قبل از ظهور امکان پذیره  ؟ این دعاها همه یعنی اللهم عجل لولیک الفرج یعنی وقتی اقا بیاد همه خونه دار میشن همه سرو سامون میگیرن همه شفا پیدا میکنند همه پولدار میشن همه...فرج رو جدی بگیرید ما انشا لله این حکومت رو درک خواهیم کرد یابن الحسن اگر خبر رفتن ما از این دنیا رو بدن اونقدر قضیه  جدی نخواهد شد که خبر امدن تو رو به ما بدن .اونوقت ما برعکس کار میکنیم به جای اینکه یه رمان یه داستان داشته باشیم که پس از ظهور اتفاق افتاده باشه با نشون دادن 108 سال دیگه حتی نمیذاریم مردم تصور کنند که قراره امام زمان بیاد 108 سال خیلی زیاده یعنی شما تحملش رو دارید ؟ از این اوضاع خسته نیستسد ؟ مطمئن هستم که همه ی شما لا قل یک بار مشهد رفتین و اون حس و حال رو درک کردید ارتباط با امام رو میدونید چه طوره یا حتی ایام محرم و عشقتون به امام حسین حالا تصور کنید در محضر اون امام باشید چه لذتی داره نماز صبح کربلا و نماز ظهر مدینه کنار ضریح حضرت زهرا به امامت امام حاضر حضرت مهدی ع اینکه ما اقامون بالای سرمون نیست ظلمی است که خودمون به خودمون کردیم نسبت به ادم هایی که در دوران ائمه زندگی میکردند اینکه شما از دیدار نزدیک ترین شخص به خداوند محرومید .

اما در این راه خطر هایی هم وجود داره و اون اینه

تصویری که ما درذهن خود میسازیم حاصل همپوشانی تکنیک و دانش است کاری که الان هنر و رسانه ما انجام میدهد در واقع تصویری که ما از مردم جهان در ذهنمون هست حاصل تصویری است که ما در قالب رسانه و هنر دریافت میکنیم این حقیقت واقعی نیست .

تصور حاصل همپوشانی هنر و معرفت است حال هنری که به شما تصور دهد هنر متعالی  است ولی هنری که تصویر دهد خطر ناک است در هر حال معرفت و هنر بدون ایمان معنا ندارد.حالا تفاوت تصویر و تصور وقتی تصور میکنیم کلی تصور میکنیم مانند درخت

یکی نخل یکی بید و ...تصور نمیکنیم  نه اینجور نیست شما کلی درخت رو تصور کردید اما در تصویر به شما یک درخت بخصوصی را نشان میدهند و میگویند این درخت است یک تصویر ادم به شما نشان میدند و میگویند این ادم است سپس شما همه ی ادم ها را با ان میسنجید این خطر هنر است ان وقت میشود فیلم یوسف پیامبر کدام تاثیر بیشتری داشت یوسف پیامبر یا فیلم امام رضا ؟ تصورتان از حضرت یوسف تا چه حد بعد از تماشای این فیلم پایین امد ؟ این آفت اون تصویر سازی ذهنی که باید مراقب باشیم

 در اخر فرج رو جدی بگیرید برای تصور سازی و با کمی احتیاط تصویر سازی مردم تلاش کنید گناه نکنید خودتون رو در کنار حضرت ببینید تا اگر ظهور عمومی حاصل نشد امام برای شما به  تنهایی ظهور کند .

پرسید : راستی شما که میدانستید او در راه است و احتیاج به یاری دارد چرا کمکش نکردید

هول شد و گفت : بلند شو تا به نماز برسیم

از بلند گوشنیده میشد نماز جماعت به امامت حضرت مهدی ع مسجد النبی

فرج را جدی بگیرید+سخنرانی حاج اقا پناهیان


»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازی آنلاین

بازیگر